strona główna | kontakt | mapa strony
Kontakt
Obróbka zdjęć

Obróbka, triki, fotomontaże, retusz

Bez doskonalej obróbki graficznej nie obejdzie się żadna, nawet najlepiej zrealizowana sesja zdjęciowa.

Podczas sesji fotograficznej wykonujemy nieograniczoną liczbę zdjęć w tzw. surowym formacie RAW. Traktujemy je jako półprodukt, z którego powstanie ostateczna fotografia. Po wyborze każde zdjęcie przechodzi przez cyfrową ciemnię gdzie:

  poprawiamy kolory
  korygujemy kontrast
  korygujemy jasność
  poprawiamy perspektywę
  retuszujemy niedoskonałości
  optymalizujemy fotografie
  w razie potrzeby wykonujemy fotomontaż

To dzięki tym zabiegom zdjęcie zyskuje ostateczny klimat, często nieosiągalny podczas sesji fotograficznej. Subtelna korekta pomaga zwrócić uwagę na treść zdjęcia, a nie na drobne niedoskonałości. Profesjonalnie korygujemy postaci, usuwamy zbędne elementy kompozycji, dodajemy brakujące elementy, poprawiamy gamę barwną, jeśli jest taka potrzeba robimy fotomontaże.

Piękne, ponadczasowe zdjęcia z nawiązką rekompensują Nam i Naszym Klientom duży wkład pracy.

Postprodukcja to końcowy etap powstawania fotografii od momentu naciśnięcia spustu migawki. W fotografii analogowej postprodukcja polega na obróbce filmu i zrobieniu odbitek. Praca ta odbywa się w tradycyjnej fotograficznej ciemni i jest skomplikowana. Możliwości korekty obrazu są tu bardzo ograniczone. W fotografii cyfrowej etap ten nazywa się komputerową obróbką zdjęć. Obraz zapisany w formie cyfrowej musi zostać odpowiednio przetworzony, aby można było go oglądać na ekranie monitora, potem w formie wydruku. Współczesna profesjonalna fotografia właściwie nie istnieje bez komputerowej obróbki zdjęć. Efekty, które można podczas niej uzyskać są zaskakujące.

Ceny za obróbkę zdjęć zależą od wkładu pracy i ilości fotografii - wahają się w przedziale od 10 - 200 zł za 1 sztukę.

Poniżej przedstawiamy wykonane przez nas zdjęcia surowe i po obróbce. 

Galeria